Par mums

Mūsu ražotie lējumi tiek izmantoti iekārtās, kuras kalpo visā pasaulē, sākot no Norvēģijas pilsētas ūdensapgādes sistēmām līdz pat kruīza kuģiem Dienvidu jūrās.

Scandicast specializējas sarežģītu čuguna lējumu ražošanā vidēji lielās sērijās. Lielākā daļa no mūsu produkcijas tiek eksportēta uz Ziemeļeiropas valstīm, bet mūsu klientu vidū ir arī uzņēmumi no Polijas un Vācijas.

Uzņēmumā ir strādā vairāk  kā 65 darbinieku,  bet ņemot vērā arī ārpakalpojums sniedzējus, kuri ir atbildīgi par tādiem pakalpojumiem kā apciršana, lējumu krāsošana un to mehānsikā apstrāde (virpošana, frēzēšana) mūsu darbība nodrošina stabilas darbavietas vairāk kā 100 Latvijas iedzīvotāju.

Mēs lepojamies ar mūsu vairāk nekā gadsimtu senām vietējām ražošanas tradīcijām un vēlamies arī turpmāk nest mūsu valsts vārdu pasaulē kā kvalitatīvas produkcijas ražotājs.

SIA Scandicast ir  Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas  un Norvēģijas Tirdzniecības kameras biedrs 

 

 

Vēsture

Sākums

19.gs. beigās tika izveidota G. Valdispīla mašīnfabrika un čugunlietuve “Sirius”. Rūpnīcā pamatā tika ražotas tvaika un hidroturbīnas. Rūpnīca tika dibināta laikā, kad Rīgas industriālajā dzīvē bija īpašs uzplaukums un Teika vēl tikai veidojās par mikrorajonu.  Pateicoties rūpniecības uzplaukumam, pilsēta auga ļoti strauji un kļuva par vienu no Krievijas impērijas ražošanas centriem.
 

1915. gadā vācu valodā publicētajā kartē redzams, ka rūpnīca bija viena no pirmajiem objektiem šajā Rīgas rajonā. Tuvākie kaimiņi bija rūpnīca “Vairogs” (ražoja arī FORD VAIROGS automašīnas) un Leprozorijs (tagad šajā vietā ir Latvijas Infektoloģijas  centrs).

Pēc 1. pasaules kara, jau Latvijas brīvvalsts laikā, tika realizēta strauja valsts elektrificēšana. Pagājušā gadsimta 20.−30. gados rūpnīca specializējās mazo upju ūdens elektrostaciju turbīnu ražošanā.


Turbo mehāniskā rūpnīca

Pēc 2. pasaules kara, mainoties valsts iekārtai un īpašniekiem, ražotne tika nosaukta par Turbo mehānisko rūpnīcu. Paralēli pamatprodukcijai tika ražotas dažāda veida iekārtas, kuras pēc kara bija nepieciešamas tautsaimniecībā.

 

Rīgas ķīmiskās mašīnbūves rūpnīca

20. gs. 50.−60. gados rūpnīcā sāka ražot vārstus, izmantojot tā laika jaunākās tehnoloģijas. Vārsti iekšpusē tika oderēti ar ftoroplastu. Tāds oderējums ir noturīgs ķīmiski agresīvā vidē, līdz ar to vārstiem bija liels pieprasījums ķīmiskajā rūpniecībā.


Mūsu rūpnīcā vārsti tika gan projektēti, gan tika nodrošināts pilnu ražošanas cikls: no čuguna korpusa liešanas un mehāniskās apstrādes līdz gala produkta salikšanai. Vārsti tika izplatīti visā Padomju Savienībā un tai draudzīgajās valstīs.

RINAR

Uzņēmums kļūst par Valsts akciju sabiedrību “RINAR”. Rūpnīcā tiek uzsākta centrbēdzes un membrānsūkņu ražošana.


Vēlāk, privatizācijas procesā, vienotas akciju sabiedrības vietā tiek izveidoti vairāki nesaistīti uzņēmumi. Instrumentālā aprīkojuma cehs kļūst par “RINAR MR”, bet salikšanas un mehāniskās apstrādes ražotnes kļūst par uzņēmumu “RINAR Mašīnbūve”. Savukārt liešanas ražotne paliek esošajās telpās un turpmākos gadus ir pazīstama kā “RINAR ČL”.

Sperre Baltic - jaunas tehnoloģijas un tirgus

Čuguna lietuvi iegādājas Norvēģu investors – Sperre ģimene, un tā kļūst par vienu no trim grupas metalurģijas uzņēmumiem. Rīgas uzņēmumā tiek investēts jaunās iekārtās  un notiek ēku renovēšana. Ražošanas procesā sāk izmantot jaunas tehnoloģijas un sāk ražot lējumus arī no augstas stiprības čuguna.


“Sperre” grupā ietilpst arī tādi uzņēmumi “Sperre Industri” (ražo iekārtas elektrostaciju un kuģu dīzeļdzinēju iedarbināšanai) un “Sperre Coolers” (ražo kuģu dzinēju dzesēšanas sistēmas).


“Sperre Baltic” sāk piegādāt čuguna lējumus vadošajiem Ziemeļeiropas iekārtu ražošanas uzņēmumiem tādās nozarēs kā kuģubūve, mežizstrāde, saspiestā gaisa iekārtas, ūdensapgāde u. tml.

Sertificēts piegādātājs

Uzzināt vairāk